Giriş Yapan Ziyaretçi Sayısı

Saturday, March 9, 2013

Zeynep Tosun Fall 2013 London Fashion WeekZeynep Tosun jumbled Victorian with western, and somehow managed to make it work for her F/W 2013-14 collection. This collection was clearly way more brave than her previous ones; much more significative and she showed, once more, that the is the queen of tailoring and exquisite details. Excessive leather were  used so cleverly and so precisely that even the minimal goddess inside you wants to wear that rodeo top or the insane cowboy boots. She carried on her “combining masculine shapes with feminine fabrics” tradition, this time with ruffled collars and embellishments. 
Zeynep Tosun, Londra Moda Haftası kapsamında sergilediği Sonbahar/Kış 2013-14 koleksiyonu ile yine tüm izleyenleri kendine hayran bıraktı. İlhamını korsanların hayatlarından, devrimci kadınlardan ve Viktoryan dönemden alan Tosun; viktoryan detayları western stiliyle birleştirip bu zorlu işin üstesinden başarıyla gelmeyi başardı. Şimdiye kadarki en sağlam koleksiyonuyla herkesten tam not alan Zeynep Tosun, bir kez daha yeteneğini ve farkını gözler önüne serdi.
Zeynep Tosun
versize kesimler, asimetrik etekler, işlemeli etek uçları olan midi boy elbiseler, bol paça pantolonlar ve abartılı Victoryen yakaların göze çarptığı koleksiyonda Zeynep Tosun; yine maskülen formları feminen detaylarla birleştirmeyi başardı. Fırfırlar, işlemeler ve her koleksiyona damgasını vuran baş döndürücü desenler ile erkek kesim ceketler, kovboy çizmeleri ve sert deri parçalar arasındaki kurulması zor denge, koleksiyonu – her zaman olduğu gibi – daha da çekici hale getirdi.
Derinin damga vurduğu koleksiyonda tül, kadife ve ipek de birlikte kullanılarak deriye eşlik etti. Renk skalası karamel, tütün kahvesi, hardal dengi, siyah ve barok detaylarla güçlendirilmiş kraliyet kırmızısı ve altın rengi gibi şaşaalı renklerden oluşuyordu.No comments:

Post a Comment