Giriş Yapan Ziyaretçi Sayısı

Friday, February 14, 2014

Sokak Modası - New York Moda Haftası Kış 2014

http://www.turkishny.com/authors/144755-tuba-edman/144755-tuba-edman#.Uv4TuWRdU-M


New York Moda Haftasının başlaması ile Moda Dünyası’nın tüm telaşı ve hareketi yine New York’a yöneldi. Dondurucu soğuk ve kar fırtınası ile boğuşan şehir, tüm olumsuz hava koşullarına rağmen yine muhteşem şovlara, tasarımcılara, konuklara, modellere, gazetecilere ev sahipliği yaptı.
Aslında, sadece podyumlarda değil, geçtiğimiz hafta boyunca Manhattan’ın kar ve buz kaplı sokaklarında da moda rüzgarları esti. Sokak modasının tasarımcılara bile ilham olacak seviyeye geldiği günümüzde, şovlara katılan konukların ve modellerin stilleri neredeyse içeride sergilenen koleksiyonlar kadar merak edilir oldu. Ve moda haftalarından sonra, bir sonraki sezonun trend raporu kadar sokak fotoğraflarından ilhamla, sokak modası trendleri yani “Street Style “ da büyük önem kazandı. Durum böyle olunca da özünde koleksiyon görmek için gidilen moda haftaları, bir anda en çok konuşulmak, en çok görülmek için bulunulan alanlara dönüştü.
New York’ta da durum değişmedi, sezonu trendlerini şimdiden sokaklara yansıtan ve en çok fotoğrafı kim verecek yarışına giren, modellerin, moda editörlerinin, bloggerlarının,ve  moda tutkunlarının, iliklere kadar işleyen soğuk hava bile gözlerini korkutmaya yetmedi. Bu senede ünlü markaların imzasını taşıyan kombinleri, kürkleri, ayakkabıları ve  aksesuarları ile podyumdan fırlamış gibi görünen Fashionistalar, karşılarında bir fotoğrafçı ordusu ile birbirinden güzel pozlar verdiler ve New York sokaklarını  hem ısıtıp hem de şenlendirdiler...
Gelelim bugün itibariyle sona eren New York Moda Haftası Sokak Modasının gözümüze çarpan ve öne çıkan detaylarına.
Soğuk havanın da etkisi ile  sokaklarda en çok göze çarpan parça ebetteki kürkler ve mantolar oldu. Rengarenk cıvıl  cıvıl kürkler, Pembe, Yeşil, Sari, Kobalt, Turkuaz ve Fuşya  gibi parlak renkli mantolar New York sokaklarını ve caddelerini  istila etti desek yalan olmaz. Kürk kabanlar dışında kürk aksesuarlar da oldukça revaçtaydı. Kürk yakalar ve kürk detaylı çantalar en sık görülen sokak modası trendlerinden bazıları.  Ve modanın vaz geçilmezi deri, özellikle siyah rengi ile New York sokakların da yine başroldeydi. Deri motorcu ceketleri, pantolonlar, mantolar ve etekler en şık kesimleri ile tüm dikkatleri ve kameraları üzerine çekmeyi yine başardı.
İşte, en fazla Pembe, Mavi, Kobalt, Sari, Kırmızı tonlarının tercih edildiği ve  bir çok farklı trendin öne çıktı New York sokaklarından sizin için seçtiklerim.


PEMBE RENK
No comments:

Post a Comment