Giriş Yapan Ziyaretçi Sayısı

Saturday, September 27, 2014

George Clooney Ve Amal Alamuddin’in 3 Gün 3 Gecelik Muhteşem Düğünü
Tuba Edman - New York -

750 bin dolar değerinde yedi karat özel kesim pırlanta bir yüzükle yapılan evlenme teklifi nihayet mutlu sona erdi. Ve George Clooney ile Amal Alamuddin çifti Venedik'teki 7 yıldızlı Aman Canal Grande Hotel'in de evlendi.


Modeller ve oyunculardan oluşan sevgili listesi oldukça uzun olan Hollywood'un yakışıklı, müzmin bekarı George Clooney bir süre önce aniden nişanlanarak, herkesi şaşırttığı Lübnan asıllı İngiliz avukat Amal Alamuddin ile dünya evine girdi. Ünlü aktörün basın sözcüsü, bu haberi doğrularken, çiftin İtalya, Venedik'te Aman Canal Grande Hotel'inde evlendiğini belirti.

Yine de 2 milyon dolara yani 4.5 milyon TL’ye mal olacağı düşünülen 3 gün 3 gecelik düğün töreninin sembolik olacağı, asil nikâhın Pazartesi öğlen saatlerinde, Ca Farsetti'de, Roma eski Belediye Başkanı Walter Veltroni tarafından kıyacağı gelen söylentiler arasında.

Düğünde Clooney'nin nikah şahitliğini Rande Gerber’in, gelininkini ise kız kardeşi Tala’nin yapacağı, Oscar ödüllü Clooney’nin Giorgio Armani, imzalı bir takım, Almuddin ise, Kate Middleton'un da gelinliğini hazırlayan Sarah Burton imzalı Alexander McQueen bir gelinlik giyeceği de söyleniyor. 12 senedir İtalya'nın fahri vatandaşı olan 53 yaşındaki George Clooney ile aşkı 36 yaşındaki Amal Almuddin’in İtalya'daki düğünün görsel haklarını Amerikan Vogue dergisine sattığı ve davetiyelerin üzerine 'No selfie yazdıkları da fısıltı gazetesi haberlerinden kulağımıza gelenler.

Peki kim bu tüm kadınların rüyasını süsleyen Clooney’i evlenecek kadar kendine aşık eden güzel?


Amal Alamuddin uluslararası hukuk, insan hakları, suçluların iadesi ve ceza hukuku konusunda uzmanlaşmış Lübnan asıllı bir avukat. Alamuddin ailesi, Londra'ya savaş sonrası Beyrut'tan kaçmış ve Gerrards Cross'a yerleşmiş. Annesi Baria 66 yaşında ve Arap gazetesi El - Hayat editörlerinden. Babası Remzi, Beyrut Amerikan Üniversitesi'nde işletme çalışmaları ile tanınan emekli bir profesör. Ayrıca Tala, Samer ve Ziad adında üç kardeşi olan Alamuddin'in büyükannesinin de Beyrut'taki Amerikan Üniversitesi'nin ilk kadın mezunu olduğu söyleniyor.
Kariyerine gelince, Alamuddin BM komisyonlar Suriye Özel Temsilcisi Kofi Annan'a danışman olarak görev yapmış. BM insan hakları tarafından başlatılan Soruşturma Müşaviri olarak terörle mücadele operasyonlarında raportör olarak görev almış, ayni zamanda eski Libya istihbarat şefi Abdullah El Senussi, Yulya Timoşenko ve Julian Assange için de çalışmış. Birçok yüksek profilli vakalarda yer almış olan Alamuddin ayrıca uluslararası insan hakları incelemelerinde de bulunmuş. Alamuddin da SOAS ( Londra Üniversitesi ) , New York , Uluslararası Hukuk Hague Academy New School ve Kuzey Carolina Üniversitesi, Chapel Hill'deki uluslararası ceza hukuku öğrencilerine dersler vermiş.

Tüm bunlar; her ne kadar ışıltı dünyasında tasasız gibi görünse de aslında dünyada olan bitene oldukça duyarlı olan, iki yıl önce Sudan hükümetini protesto ettiği için tutuklanan ve bir dönem siyasete gireceği iddia edilen Clooney’nin kırmızı halıda yanında taşıyacağı içi bos bir güzel yerine, oturup dünyaya dair sohbet edebileceği zeki ve başarılı bir avukat olan Alamuddin’i neden tercih ettiğini  gösteriyor.

Lafı daha da uzatmadan dilerseniz merakla beklenen 3 gün 3 gece sürecek masal düğününden basına sızan ilk karelere geçelim. Her ne kadar kanallardan deniz taşıtları ile ulaşımlarını sağlayan gelin damat ve davetlilerin paparazziler tarafından görüntülenmemesi için iskele boyunca stadyumlarda futbolcuların kullandığına benzer bir tünel kurulsa da, görüldüğü gibi magazin basınından ve paparazzilerden kaçmak pekte mümkün olmuyor.


Cuma akşamı bekarlığa veda partisi ile başlayan yılın düğünü Venedik kanallarında renkli gösterilere sahne oldu. Dünya medyasının ve paparazzilerinin fotoğraf almak için birbirleri ile yarıştığı gecede tüm gözler dogal olarak  kırmızı elbisesi ile etrafa gülücükler saçan  gelin Alamuddin’in ve yakın erkek arkadaşlarıyla bir başka teknede ona eşlik eden Clooney’nin üzerindeydi. Gecede cifti, aile ve yakınlarının dışında Matt Damon, ve esi Luciana Barroso, Vogue dergisi yayın yönetmeni Anna Wintour, Rande Gerber ve top model esi Cindy Crawford, Bill Murray, U2'nun solisti Bono, Emily Blunt ve John Krasinski gibi Hollywood’un gözdeleri de yalnız bırakmadı.


Ve cumartesi günkü düğün merasimi, Giudecci adasına yakın beş yıldızlı Belmond Cipriani Hotel’de yapıldı. Yine ünlü isimler cifti yalnız bırakmazken, Venedik kanalları muhteşem bir düğüne ev sahipliği yaptı.
No comments:

Post a Comment