Giriş Yapan Ziyaretçi Sayısı

Thursday, October 2, 2014

GİYİM TARZIMIZA BURÇLARIN ETKİSİ.... BALIK BURCU....... (21 Şubat - 20 Mart)Tuba Edman - New York 

Yazı dizimizin yedinci bölümüne “Balık Burcu “ ile devam ediyoruz...
 

Olumlu Özellikleri: Alçak gönüllü, Şefkatli, Sempatik, Hassas, Etkili, Anlayışlı, Nazik, Sezgili, Renkli hayaller, Derin duygular, Sevgiye düşkünlük, Merhametli, Güzel sanatlarda başarılı, İyi niyetli, Yardımsever.

Olumsuz Özellikleri: Belirsizlik, İhmalcilik, Kolay dağılmak, Zayıf arzular, Kararsızlık, Mücadeleci değil, Karamsar, Çekingen, Alıngan

Rengi:Deniz Yeşili

Temel taşları: Ametist, Akuamarin, Zümrüt, MercanSabır, duygusallık, duyarlılık ve romantizm balık burcu kadınının en önemli özellikleridir. 6. hissi çok kuvvetli olan bu kadının ucu bucağı olmayan bir hayal dünyası vardır. Dürüst, vicdanlı ve uysaldır, ayrıca girdiği her topluluğa kolayca ayak uydurulabilir. Sessiz ve dingindir, herkesle iyi geçinir. Ama sakinliğinin içinde büyük bir gizem de barındır. Hayatı sırlarla dolu bu kadın, güçlü bir mizah duygusuna sahiptir ve bununla beraber son derece de sempatiktir.

Bu iyimser kadın, genellikle dünyayı pembe gözlüklerle görmeyi tercih eder. İnsanlığın çirkin tarafını gayet iyi bildiği halde, yine de insanların güzel davranışlarını ve güzel yönlerini görmek ister. Bu kadının kalbi para hırsı ve tamahtan kesinlikle uzaktır.

Balık burcu, burçların sonuncusu olduğu için aslında bütün burçları onda görebilmek mümkündür diyebiliriz. Yani balık kadını, bütün hava burçlarının sabrını, bütün toprak burçlarının doğa sevgisini ve bütün ateş burçlarının alev alev yanan arzularını kendi benliğinde toplamıştır. Sürekli değişen, balik kadını diğer burçlardan ayıran en önemli özelliği ise, garip bir güçle kendini aşarak dünü, bugünü ve yarını bir arada görebilme yeteneğine sahip olmasıdır.

Balık burcu kadını, hayal dünyası ile kesişen romantik tarzını seçtiği kıyafeteler de yansıtmayı iyi becerir. Vücudumuzda ayakları simgeleyen balık burcu için ayakkabı çok önemlidir. Ayrıca ayak bileklerinin kapalı olması bu kadınına kendini güvende hissettireceğinden, gardırobunda mutlaka birkaç adet uzun etek bulunur. Kıvrımlı vücut hatlarına sahip bu hafif toplu balik kadını, kilo almaya çok müsaittir. Bu nedenle de sık sık alışverişe çıkmak zorunda kalabilirler. Özde utangaç ve mütevazidir, sosyal bir ortamda öne çıkmak yerine keşfedilmeyi tercih eder. Gizemli ve alımlı duruşuyla da bunu çoğunlukla başarır. İdeali kıyafetlerden kaçınan bu kadın aslında iç dünyasında oldukça asi olabilir. Rock müziğe düşkünlüğü de zaten buradan gelir. Içindeki isyanı da ancak bu şekilde dışa vurur.

İpek, yün gibi yumuşak ve sıcak tutan materyalleri tercih eden bu zarif kadın için uçuşan kumaşlar ve deniz desenleri idealdir. En çok yakışan renkler ise su yeşili, pudra pembeler, uçuk maviler ve beyaz olarak sıralanabilir. Ama bu romantik kadın en az pastel renkler kadar siyah ve laciverti de iyi taşır.

Saç Modeli Önerileri:

Oldukça utangaç ve içine kapalı olan balık kadının hassas karakteri saçlarına da yansıdığından, saçlarını daha da yıpratacak röfle, Brazilian ve perma gibi kimyasal uygulamalardan uzak durmalıdır. Yuvarlak hatları ve minyon tipleri olan balık kadını abartılı olmayan doğal, hafif maşalı saçları yada daha masum, sade stilleri tercih etmelidir. Ayrıca bu zarif bayana omuzlarından aşağı su gibi akan hafif dalgalı saçlar da çok yakışacaktır. Kısa saçlardan hoşlanan balık kadını ise asimetrik kesimleri tercih etmelidir. Özellikle kısa saçlar için abartılı olmayan sarılar ve açık kahve tonları son derece uygun olacaktır.
Bu çocuk ruhlu kadına, enseden yada daha yukardan topladigi at kuyruğu saçlari  farklı bir masumiyet ve sevimlilik katar.

Makyaj Önerileri:Duygularını çok fazla belli etmeyen çocuksu balık burcu kadının genellikle yüz yapısı yuvarlak, elmacık kemikleri belirgindir. Buğulu, romantik ve iri gözlere sahip bu etkileyici bayana dumanlı göz makyajı çok yakışır. Dolgun, şehvetli dudakları ile yumuşacık teni ise ona farklı bir hava ve çekicilik katar. Balık kadını sahip olduğu dolgun dudaklarını öne çıkarmayı sever bu nedenle de makyajını tamamlarken en çok ruj rengine dikkat eder. Pembe ve şeftali tonları onlar için en uygun ruj renkleri olacaktır. Her şeyde ışıltıyı seven bu kadınlar rujlarının üzerine sürecekleri parlatıcıları da asla ihmal etmemelidir. Asla yoğun göz makyaj yapılmış bir halde göremeyeceğiniz balık kadını için deniz yeşili, leylak ve mor gibi far renkleri ideal seçim olarak gösterilebilir.
Parfümde ki tercihleri ise, çiçek ve meyve karışımı kokulardır. Yasemin gül ve portakal çiçeğinin ağırlıkta olduğu parfümler bu zarif bayan için idealdir.

Balık Burcu Kadınından Hoşlanan Erkeklere Öneriler:

Romantik ve hassas balık kadınını elde etmek istiyorsanız, onu asla hafife almamanız gerektiğini bilmelisiniz. Inanin, o hülyalı bakışların, yaşlı gözlerinin arkasında her tür zorluğun üstesinden gelebilecek güçlü bir kadını saklanır.

Peki, bu derin duygulari olan harika kadını elde etmek için başka neler yapmak yada yapmamak gerekir?

Öncelikle bu kadının bilinmezlikten hoşlandığını öğrenmelisiniz. Merak duygusuyla dolup taşan balık kadını, bilinmezliklerden bir çocuk masumiyetiyle etkilenir. Bu da demek oluyor ki, her daim bu kadınının merak duygusunu büyülü bir atmosfer içerisinde uyanık tutmaya çalışmalısınız.

Ayrıca insanların tavırlarını çok ciddiye alan balık kadınına karşı her zaman anlayışlı olmalısınız. Hatta onun yanındayken hiç kimseye karşı kaba davranmamaya dikkat etmelisiniz. Çünkü kaba tavırlar onu oldukça rahatsız eder ve emin olun, sizden uzaklaştırır.

Genellikle kararsız olmasıyla bilinen balık kadınının kararlarını aceleye getirmemeli ve ne yapmak istediği konusunda karar vermesi için ona gereken zamanı kesinlikle vermelisiniz.

Birde, kalabalık topluluklar arasında yer almaktan hoşlanmayan dahası bu tarz ortamlarda oldukça rahatsız hisseden balık kadını ile randevularınızda aşırıya kaçmamalı, olayı oldukça basit tutmalı ve etrafta çok fazla insan olmadığından emin olmalısınız.

Son olarak da söylemek isterim ki, gizemli olmaktan hoşlanan ve haklarındaki her şeyin en ince detayına kadar bilinmesini istemeyen balık kadının tüm hayatını ince ince didiklemek yerine ona soracağınız sorularla öncelikle onu anlamaya çalışmanız çıktığınız yolda sizi bir hayli ileriye taşıyacaktır. 

Balık Burcu Kadınına Alınacak Armağanlar:


Balık kadınının aşırı hassaslığı ve romantikliği hediye seçerken unutmamanız gereken en önemli şeydir. Özellikle yüzüğe düşkünleri ile tanınan balıklar için özel tasarım bir yüzük ideal seçim olacaktır. Yada bu romantik kadını heyecanlandıracak seksi bir iç çamaşırı, tütsü yada kokulu mumlar de sizin için diğer seçenekler olarak düşünülebilir. Tabi karşınızda ki kadın bu kadar romantik olunca klasik aşk şiirleri, aşk romanları yada ya da sanatla ilgili her türlü kitap seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.

Ünlü Balık Burcu Kadınları:  


Balık Burcu (21 Şubat- 20 Mart)No comments:

Post a Comment