Giriş Yapan Ziyaretçi Sayısı

Monday, October 20, 2014

Giyim Tarzımıza Burçların Etkisi… Akrep Burcu ( 21 Ekim- 20 Kasim )
Tuba Edman - New York
Berrak bir gecede, şehrin ışıklarından uzakta, uçsuz bucaksız gökyüzü, adeta binlerce minik pırlantanın ışıldadığı simsiyah bir kadife gibi görünür gözümüze. Bu muhteşem manzara içindeki gök cisimleri ve onların hareketleri bir yandan Tanrı’nın yaratma gücüne hayranlığımızı aratırken diğer yandan biz farkında olalım ya da olmayalım yaşamımızı doğrudan etkiler.
İşte yaşadığımız harikulade evrendeki bu muazzam gücün insan karakteri ve yaşamındaki etkisini anlayabilmemizi Astroloji bilimi sağlar. Astroloji, dendiğinde aklımıza ilk gelen şey ise burçlardır. Aslında bu bilimin bizi ilgilendiren kısmı da burçlar ve burçların bize kazandırdığı özelliklerimizdir.
Burçlar kimliğimizin önemli bir parçasıdır. Bundan dolayı değil midir ki, yeni tanıştığımız birinin nerdeyse isminden önce burcunu öğrenmek isteyişimiz. Burçlar, karakterimizi doğrudan belirlediği gibi, iş hayatımız, kariyerimiz, eş seçimimiz, nelerden hoşlandığımız, uğurlu sayılarımız hatta giyim stilimiz ve modaya bakış açımızda da büyük ölçüde etkilidir.
Her burcun kendine has bir beden yapısı, tarzı ve karakteristik özelliği olduğu yıllar boyu yapılan derin araştırmalarla tespit edilmiştir. Kimi burçlar klasik, kimileri sportif, kimisi seksi, kimisi de çocuksu giyinmeyi sever.
Eğer sizde burcunuzun giyim tercihinizdeki etkilerini, burcunuza göre fiziksel özelliklerinizi, stilinizi, makyaj yaparken kullanmanız gereken renkleri, size yakışan parfümleri merak ediyorsanız, On iki bölümden oluşan bu yazı dizimizde burçların giyim tarzınıza etkilerini inceleyebilir ve Astro stilinizi keşfedebilirsiniz.
Ve siz beyler; hangi burcun kadınını nasıl tavlayacağınızı, onu hangi hediyelerle baştan çıkarabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bu gün; yazı dizimizin ilk bölümüne “  Akrep Burcu “ ile başlıyoruz...
Olumlu Özellikleri: Sırdaş, Duygularıni belli etmez, Gerçek dost, Cazibeli, Güçlü, Seks sembolü, Çalışkan, Kararlı, Unutmaz, Güçlü sezgiler, Güçlü duygular, Anlayışlı, Dikkatli, Yüksek analiz gücüne sahip, Sevgi, Pişmanlık.
Olumsuz Özellikleri: Kindar, Kuşkucu, Kıskanç, alıngan, Dik kafalı, Suskun, Akrep gibi zehirleyici, Alaycı, Ben merkezci, İhtiraslı.
Rengi: Mor, Kırmızı
Temel taşları: Topaz, Granat, Kaplan gözü, Hematit.
Akrep burcu kadını cazibeli, azimli, hırslı, akıllı ve sezgileri kuvvetli yapısıyla dikkat çeker. Mağrur ve kibirli görüntülerinin aksine bu kadınlar, aslında alçak gönüllü ve yumuşak başlıdır. Ama söylemeliyim ki oldukça kıskançtır ve kendisinden üstün olan ya da sahip olamadığı her şeyi kıskanabilir. Duygusal derinliklerinin bakışlarına yansıması, cinsel çekicilikleri, kendilerine güvenleri ve keskin zekâları çok aranan ama bir o kadar da korkulan kadınlar olmalarına neden olur. Akrep burcu kadınlarının doğuştan gelen etkileyici ve keskin bakışları vardır. Renkleri ne olursa olsun bu bakışlar sayesinde birçok erkeği etkileyebilirler. Onlar söylemek istediklerini kolayca bakışları ile anlatabilir. Eğer onların düşüncelerini okumak istiyorsanız, gözlerine bakmanız yeterli olacaktır. Çünkü her şey gözlerinde saklıdır.
Ayrıca Zodyak’ın gizemli burcu olan akrepler çok alımlı ve seksi olurlar. Bu yüzden siyah, mor, gece mavisi, mürdüm ve koyu kırmızı tonlarıyla kendilerini her zaman daha iyi ifade ederler. Su grubuna dâhil olan akrepler, orta boylu ama seksüel enerjisi yüksek kişilerdir. Onları kadınsı seçimlerinden, ince bellerinden, yuvarlak basenlerinden ve narin yapılarından tanıyabilirsiniz. Popülerliği seven akrepler, modayı da yakından takip ederler ve ön planda olmaya, ilgi görmeye bayılırlar. Onlar girdikleri ortamda mutlaka çekici görünmek isteyeceklerdir. En klasik kıyafetlerde bile erotizmi ön plana çıkaran akrep kadını vücudunu saran koyu kırmızı kadife derin yırtmaçlı bir tuvalet içinde herkesi baştan çıkarabilir.
Sıradan giyinmez ve giyinemez, genelde üstüne oturan kıyafetleri sever, muhakkak farklı olmalıdır. Başkalarının cesaret edemeyeceği dekolte veya çılgın  kıyafetleri özellikle tercih eder. Ruh hali kadar değişkendir kıyafette renk seçimi, bazen koyu bazense parlak renkleri terci eder. Ama kararsızlığı ve zor beğenmesi onu alışverişte her zaman zorlar, ancak seçtikleri sonunda hep dişiliğini ön plana çıkaran giysiler olur. Aslında özel bir çaba sarf etmesine de gerek yoktur, O ne yaparsa yapsın her zaman seksi ve alımlı olacaktır. Ayrıca ellerini kullanmayı seven akrep kadınları, her daim bakımlıdır.
Saç Modeli Önerileri:
Mükemmel şekillendirilmiş saçlar ve her zaman bakımlı görünmek akrep kadınının en büyük özelliklerindendir. Küt kesimli saçlar, akrep kadınlarının saklı güzelliklerini ortaya çıkarırken, bukleli kıvırcık saçlar seksapelitelerini göstermek açısından biçilmiş kaftandır. Akrep burcu, kızıl gezegen Mars’ın etkisi altındadır. Bu nedenle de bir çok akrep kadını kızıl ışıltılar yayan saç renklerini tercih eder. Ayrıca akrep geceyi de temsil ettiği için kuzguni siyah bu burcun kadınının gizemine çok yakışır.
Makyaj Önerileri:
Özellikle bakışlarını konuşturmasını iyi bilen o delici bakışlarını istediği kişiye odakladığında, ona ulaşamama ihtimali sıfır olan akrep kadınının, kullanacağı siyah far ve kalem gözlerini daha da belirginleştirecek ve bakışlarının ifadesini daha da güçlendirecektir. Bu burç kadınına aynı zamanda yeşil ve mavi gibi su tonları da çok yakışır. Yeşilin her tonunu kullanabilen akrep kadını, Nil yeşili rengi ile bakışlarıyla daha gizemli mesajlar verebilir. Dudak makyajında ise onlar için bakır, çikolata ve kahve tonları ideal seçim olacaktır.
Akrep Kadınından Hoşlanan Erkeklere Öneriler:
Bilmelisiniz ki, akrep kadını, partnerinin güçlü ve kararlı olmasını ister. Zayıf bir eş ya da kararsız bir sevgiliye asla tahammül edemez. Tutkulu bir aşk hayatı arayan akrep kadını, hafif ve yüzeysel ilişkilerden de kolayca sıkılır. Bir ilişkide öncelikle sevgi ve saygıya önem verse de bu burcun kadınları için cinsellik ilişkide ayrı bir değer taşır. Duygusal ilişkilerde cinsellik yaşanmadıkça tam bir uyuma ulaşamaz.
Siz siz olun aşk yaşamında inanılmaz tutkulu olan akrep kadınına karşı dikkatli olmayı aklınızdan çıkarmayın. Çünkü onlar çektiği ve çektirdiği acılardan hiç yılmaz. Dahası fazlasıyla kıskançtır, eşini aşırı derecede sahiplenir. Ama erkek saygılı aşk dolu ve arzulu bir yaklaşım içinde olursa akrep burcu kadını eşini mutlu etmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Bedeniyle olduğu kadar, aklı ve duygularıyla da istenen bir kadın olmak, akrep kadınını karşısındaki erkeğe daha fazla bağlanmasına neden olur. Ve bu kadın aşkla sevdiği bir erkekle ömür boyu mutlu olabilir.
Karşı koyamayacağı teklif: "Senden başka hiçbir kadının olmadığı bir adada yaşamaya ne dersin?"
Akrep Burcu Kadınına Alınacak Armağanlar :
 
Sevdiklerine gönülden bağlı olan akrepler, aslında hediyenin ne olduğundan ziyade düşünülmüş olmasından mutlu olurlar, bu nedenle belli etmeseler bile hediye almaktan çok mutluluk duyarlar.
Ama siz bir akrep kadınını elde etmek istiyorsanız, bu kadınların gizemli, şaşırtıcı hediyelerden hoşlandığını ve onlara bir şey satın almak veya hediye etmenin çokta kolay olmadığını unutmamalısınız. Eğer akrep kadınına hediye almak istiyorsanız mutlaka özel çaba gerektiren hediyeler seçmenizde fayda var söylemeliyim. Bir konser yada tiyatro bileti, gece kulübünde onun için düzenlenmiş özel bir eğlence yada bir tatil organizasyonu ile onu etkileyebilirsiniz. Ama illaki bir armağan verecekseniz el emeğiyle yapılmış özel takıları seçmenizi tavsiye ederim. Diğer bir seçenek, her daim dişiliğini ön plana çıkarmayı seven bu kadınlar için siyah, ten ve mürdüm renginden parlak kırmızıya kadar çeşitli renklerdeki seksi, dantelli iç çamaşırları, sivri topuklu ayakkabılar ve jartiyerler olabilir. Ama amacınız onun başını döndürmekse, siyah inci bir kolye ya da kırmızı güllerden oluşan bir demet çiçek içine saklanmış altın yada pırlanta yüzük almanız hedefi on ikiden vurmanızı sağlayacaktır.
Ünlü Akrep Burcu Kadınları:

No comments:

Post a Comment