Giriş Yapan Ziyaretçi Sayısı

Tuesday, October 28, 2014

Giyim Tarzımıza Burçların Etkisi… Kova Burcu (21 Ocak- 20 Subat)

Tuba Edman- New York
Yazı dizimizin altıncı bölümüne “ Kova Burcu “ ile devam ediyoruz...
Olumlu Özellikleri: Hümanist, Bağımsız, Dost, Mucit, Sadık, Vefalı, İdealist, Entelektüel, Yeniliğe meraklı, Değişikliği sever, Geçmişe bağlı.

Olumsuz Özellikleri: Umulmadık gariplikler, Isyankarlık, Muhalif, Sabit fikirli, Çılgın, Tartışmaya meraklı, Dikkati çekmek ister, Kendini beğenmiş, Olmayacak hayaller.

Rengi: Gök Mavisi

Temel taşları: Ametist,  Akuamarin, Mavi safir, Aytaşı.Kova kadını; orijinal, eksantrik, kendine güvenen, entelektüel ve kesinlikle sıra dışıdır. Kovalar adeta ünlü olmak için doğmuşlardır. Asla zamanın gerisinde kalmazlar, hatta gelecekte yaşarlar diyebilirim. Sıra dışı ve entelektüellikleri de buradan gelir zaten. Kova kadınının ileriyi görebilme hatta yön verebilme cesareti ve yeteneği vardır. Astroloji ve astronomiyle yakından ilgilenir. Bir çok modacı, kitleleri arkalarından çok rahat sürükleyebilen kadınlar bu yenilikçi burçtan çıkar. Onlar hep gelecekte yaşadıkları için ünlü olmayı başarmış bir kova asla gündemden düşmez ve her zaman yeni bir şeylerle karşınızda olur. Ajda Pekkan için kova burcunu kadınının en iyi temsilcilerinden biri diyebiliriz. Bir kova alışverişe çıktığında henüz kimsenin üstünde olmayanı bulup çıkaracaktır bu nedenle de “ nereden aldın “ sorusuna sık sık maruz kalır. Bu kadınları gelenekçi kıyafetler içinde görmeniz hemen hemen mümkün değildir. Ama otantik parçalar ile kıyafetlerini kombinleyerek tarzını zenginleştirmeyi de iyi bilir.
Giyim dünyası da kendine benzeyen kova kadını, gününe ve ruh haline göre giyinir. Kışın buz gibi ayazda sapsarı bir takımla görebileceğiniz bu kadın, yazın ortasında tepeden tırnağa simsiyah giysilere bürünmüş olabilir. Aslında renklerle dans etmeyi seven kova kadını için “ Renklerin Kadını “ demek iyi bir benzetme olacaktır. Ama ona en çok elektrik mavisi, titanyum, gümüş, altın ve tonları yakışır.
Ayrıca, kova burcu bilekleri simgeler; bu nedenle de bilezikler bu burcun kadını için büyük önem taşır. Nereden bulup çıkardığını anlamadığınız farklı birçok takı ve giysi ile görebileceğiniz kova kadını giysilerine maskülen bir hava katmaktan da hoşlanır.. Giysisi ile bütünleşir, kıyafetin rengine ruhuna bürünür. Ama asla rahatından ödün vermeyen bu kadın, farklı ve özgün dokunuşlarla stilini zenginleştirir ve renklendirir.
Hayattan zevk almayı bilen, uçlarda yaşayan sıra dışı kovalar her zaman genç görünür ve kesinlikle geç yaşlanır.

Saç Modeli Önerileri:

Geleceğe umutla bakan karizmatik, güçlü ve farklı zevkleri ile tanınan kova burcu kadınının, en cezbedici taraflarından biri de saçlarıdır. Ne kalıp gibi ne de karmaşık saç modelleri ona göre değildir. Normalde ince telli olan saçlarını fazlasıyla önemser ve her zaman bakımlı olmasına dikkat eder. Her zaman saçları ile tarzındaki özgürlüğü ve doğallığı yansıtmak ister. Saç rengi ve kesimi konusunda yeniliklere açıktır, kimsenin denemeye cesaret edemeyeceği modelleri bile kolaylıkla denediğine şahit olabilirsiniz. Zaten yeni şeyler denemek, kendine son derece güvenen bu kadın için büyük bir zevktir.
Renkleri kullanmaktan asla çekinmeyen bu marjinal kadın için, yoğun ve parlak kızıl saç rengi ideal seçim olacak gösterilebilir.

Makyaj Önerileri:


Satürn ve Uranüs gezegeninin etsinde ki hayalperest ve sürekli yeni fikirler peşinde ki kova kadınının düşük göz kapakları, uzak ve soğuk bakışları biraz cansız görünse de derine indikçe sizi etkileyecektir. Özellikle ilgisini çeken bir konu tartışıldığında heyecanlanır ve bu durum hem gözlerine hem de yüzüne yansır, çehresi parlar, bakışları canlanır.
Gözlerde maviden laciverte uzanan bir tonlama ve yanaklara doğallık katan pembe ile kova kadını istediği farklılığı elde edecektir. Ruj tonlarında ise pembenin her tonu onun için doğru seçim olacaktır.Kirpiklerine de çok önem verdiği için rimel tutkunu olan kova kadını, kalem rengini siyahtan yana kullanırsa ve minik bir fırça yardımıyla kirpik altlarına dağıtırsa buğulu bakan gözeri ile hep arzu ettiği çekiciliği yakalayacaktır.

Kova Burcu Kadınından Hoşlanan Erkeklere Öneriler:

Bir kova kadınını elde etmek istiyorsanız, ama tutucu yada kıskançsınız, o zaman size tavsiyem kova kadına yaklaşmayın olur. Çünkü kova kadını dış görünüşü ile bile tutucu insanları çileden çıkartabilir. Romantizm ise en son başvurmanız gereken silah olmalıdır. Romantik bir aşıktan çok, macera sever bir arkadaşla beraber olmayı tercih eder kovalar. Onu elde etmenin tek yolu arkadaşlığını kazanmaktır bilesiniz.
Kova burcu kadını ilişki yaşayacağı bir partnerden her şeyden önce saygı, değer istemektedir. Ciddiyetin ve sevginin hakim olduğu bir ilişkide uyum sorunu yaratmaz ve olabildiğince partnerini mutlu etmeye çalışır.
Onu elinizde tutmak ve bu ilişkide mutlu etmek tamamıyla bağımsız hareket etmesine saygı göstermenize bağlı söylemeliyim. Eğer bu kadın partnerleri tarafından kısıtlanırlarsa ilk fırsatta arkasına bakmadan kaçacaktır. Bununla beraber yeterince önemsenmediğine inanırsa bu sefer de kendini o ilişkide değersiz hissedecek ve ilişkiyi sürdürmek istemeyecektir.
Anlayacağınız kovalar zor çözebileceğiniz, hem değişip hem de aynı kalmayı başaran ilginç kadınlardır. Birlikte olduğu erkeğin, bu sürekli ruh hali değişen, renkten renge giren bukalemun gibi kadını anlaması, değişen renklerin ne anlama geldiğini çözmesi gerekir. Kova kadını bir erkeğe ihtiyaç duyduğunu itiraf edecek en son kadındır. Ama hoşuna gitmese de yoğun temposu içinde ara sıra başını göğsüne dayayıp dinleneceği bir erkeğe ihtiyaç duyar işte tam da o anda yanındaysanız bu anlaşılması zor kadını tavlamak için doğru yoldasınız demektir.

Kova Burcu Kadınına Alınacak Armağanlar:


Eğer bir kova ile beraberseniz, sizden her an hediye bekleyen bir kadınla karşı karşıyasınız demektir, haberiniz olsun. Size tavsiyem yıldönümü, yaş günü, bayram seyran gibi hiç bir özel günü atlamamanız. Ama hediyenizi verince boynunuza sarılacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Emin olun ki armağanını verdiğinizde size tek kaşını kaldırıp bakacak ve bunu alacağını biliyordum diyerek, kenara bırakacaktır. Dedim ya işiniz hayli zor!
Peki kova kadını için ne hediye alabilirsiniz?
Zeka ile ilgili hediyeler bu burcun kadını için iyi bir tercih olabilir. Onlar yüksek ve ileri teknolojiyi simgeleyen, geleceğe yönelik şeylerden çok hoşlanır. Elektroniğe olan tutkusu çok geniş bir alana yayılan kova kadını bu tarzda ki hediyelerden mutlu olacaktır. Hele bir de onu için seçtiğiniz şey sıra dışıysa işte o zaman hedefi on ikiden vurdunuz demektir.
Eğer ona kitap almak gibi bir düşünceniz var ise, çok konuşan ve her konuda bilmişlik taslayan kova kadını, kendi düşünebileceği şeyleri yazan insanların yazdığı kitaplardan hiç hoşlanmaz, ancak erişemediği ve kendinden uçuk konuları yazan kitapları sever bilginiz olsun. Astroloji, parapsikoloji, bilim kurgu, uzay ve uzay yolculukları, yeni çağ felsefesi ve doğaötesi olayları araştıran kitaplar onun ilgisini çekecektir.
Mücevherler ve değerli taşlar da kova kadını için uygun bir hediye seçeneği olabilir. Opal, turkuaz ve mavi ametist gibi onun uğurlu saydığı taşlardan hazırlanmış takılar. Her tür uğurlu ve tılsımlı objeler, şans kolyeleri, yüzükler dev bir hayal dünyasının içinde yaşayan bu kadın için doğru seçimlerden biri kaçı olarak sıralanabilir.

Ünlü Kova Burcu Kadınları:

Oğlak Burcu (21 Aralık- 20 Ocak)                     

No comments:

Post a Comment