Giriş Yapan Ziyaretçi Sayısı

Wednesday, October 29, 2014

New Yorklu Kadın 10 Saatte 108 Kez Tacize Uğradı

Tuba Edman - New York

Rob Bliss, sırt çantasında bulunan gizli kamerayla Shoshana Roberts’ı ve gün boyu onu taciz edenleri kaydetti. Sosyal medyaya yüklenen videoya göre, New Yorklu kadın 10 saatte 108 defa sözlü tacize uğradı.


Kadınların gündelik hayatlarında yaşadıklarını gözler önüne sermek için harekete geçen 24 yaşındaki oyuncu Shoshana Roberts, bir arkadaşıyla beraber erkeklerin sözlü tacizini kayıt altına aldı.


Rob Bliss, sırt çantasında bulunan gizli kamerayla Shoshana Roberts’ı ve gün boyunca onu taciz edenleri saniye saniyekaydetti. Sosyal medyaya yüklenen videoya göre, New Yorklu kadın 10 saatte 108 defa sözlü tacize uğradı. Videodaki görüntülere göre, ABD’nin New York kentinde yaşayan ve o gün için son derece abartısız düz siyah penye, kot pantolon ve spor ayakkabı seçenRoberts, yine detacizden kurtulamadı.
Çektikleri videoyu Facebook ve Youtube gibi sosyal medya sitelerinde paylaşan ikili, bu durumun New York'ta gündelik hayatın bir parçası olduğuna dikkat çekti.
Gizli kamera ile Shoshana Roberts’ı 10 saat boyunca kaydeden Rob Bliss, bu projeye kız arkadaşının benzer bir sebepten dolayı şikayetçi olmasından sonra karar verdiğini açıkladı.
Rob Bliss ve Shoshana Roberts'ın Youtube'da paylaştığı video, 24 saat içerisinde 1 milyondan fazla kişi tarafından izlendi.

No comments:

Post a Comment