Giriş Yapan Ziyaretçi Sayısı

Saturday, February 22, 2014

Moda Haftası Sokaklara Taştı! -- Londra Moda Haftasi

Soğuk ve yoğun New York Moda Haftası’nı geride bırakan Moda Dünyası, bu seneki New York-Paris moda yolculuğunun ikinci durağı Londra’daydı.

Kültürü, sanatı ve modasıyla Avrupa’nın parlayan yıldızı tezatlar şehri Londra geçtiğimiz günlerde yeni bir moda heyecanı ile sarsıldı. Usta tasarımcıları, yatırımcıları, genç yetenekleri, uluslararası medyası ve tabi konukları ile Moda Dünyası’nın tüm dikkatleri bir kez daha Londra’nın üzerine toplandı.
Karanlık ve kasvetli havasının aksine çok keyifli ve renkli bir yaşamı barındıran şehrin, kırmızı telefonları, otobüsleri ve posta kutuları sanki şehrin gri, puslu her an yağmaya hazır havasına inat yapar gibi, sıcacık cıvıl cıvıldi. Doğrusu, Sonbahar-Kış 2014-15 koleksiyonlarının tanıtıldığı Moda Haftası ile ortam daha da şenlendi ve renklendi...
Ev sahipliğini Somerset House’un yaptığı Hafta, bu yıl da her zamanki gibi, diğer rakiplerine oranla daha yenilikçi, daha genç, daha eğlenceli, daha cesur ve daha renkli geçti. Haftada 21.defilesini sunan Türk tasarımcı Bora Aksu, yine Türk asıllı modacı Erdem, House of Hollann, Mulberry, Temperley London, Topshop Unique, Paul Smith, Vivienne Westwood Red Label, Mary Katrantzou, Peter Pilotto, Christopher Kane, Burberry Prorsum ve modanın dahi çocuğu Tom Ford gibi bir çok ünlü marka ve tasarımcı, koleksiyonlarını tanıttı ve adeta podyumların tozunu dumanına katarak bayrağı Milano’ya devretti.
Belli ki, Londra Moda Haftasının muhteşem şovları ve koleksiyonları daha aylarca konuşulacak ve medyada boy boy sergilenecek ama biz haftanın detaylarına geçmeden önce dilerseniz, sokağın nabzını tutalım ve cesur stillerin, desenlerin ve renklerin bolca yer aldığı Londra sokaklarına, ilham alınası kombinlerine, Moda Haftasının sokaklara taşan kısmına yakından bir göz atalım.
Parlak Renkli Mantolar
Modern Stiller
Dantel Şıklığı
Her Daim Leopar
Midi Etekler
Camel Paltolar
Pembenin Her Tonu
Izgara Ekoseler
Canlı Renkler - Yeni Renk Kombinleri
Erkeksi Çizgiler
Tuba Edman / T&E Trend Tracker