Giriş Yapan Ziyaretçi Sayısı

Wednesday, March 5, 2014

Chanel Shopping Center

Marliyn Monroe’ya akıllara kazınan "yatağa giderken giydiğim tek şey, Chanel No.5" dedirtebilen, yüz yılın en büyük moda markalarından Chanel, şimdi de Rihanna’yı market arabasına bindirdi.
Bitmek tükenmek bilmeyen yaratıcılığını dahiyane fikirlerle besleyen ve yaptığı defileler ile Moda Dünyasını yerinden oynatan, Karl Lagerfeld, yine yaptı yapacağını:) Onun bu uçsuz bucaksız fikir zenginliğine artık şaşırmıyorum ama her geçen gün beklenti çıtamızı yükselten bu olağan üstü adamın ilerde daha neler yapacağını görmek için sabırsızlandığımı da itiraf etmeliyim.
Paris Moda Haftasında, Sonbahar-Kış 2014/15 koleksiyonlarının tanıtımı son sürat devam ederken bir aylık maratonun son günlerinde Grand Palas’ta gerçekleşen Chanel defilesine gelen konukları o gün büyük bir sürpriz bekliyordu. İhtişamlı saray adeta büyük bir süpermarkete dönüştürülmüştü. “ Chanel Shopping Center “ yaniChanel Alışveriş Merkezi olarak isimlendirilen Market’te neler yaşanmadı ki o gün.
O en özel günler için saklanan, binlerce dolarlık Chanel kıyafetlerin “ gündelik hayatınızda da yeri var “ imajını vermek için dekore edilen alan, konsepti, ünlü konukları ve kendi içindeki farklı şovları ile sergilenen 2014-15 Sonbahar -Kış koleksiyonunu çoktan gölgede bırakmıştı bile.
Modellerin 4 dakikadan fazla yol kat ettiği, bonbonlardan - spagettiye, yumurtadan - ketçaba, Fransız Coco şaraplarından - Coco sulara hatta inanması zor ama çöp poşetlerine kadar her detayın ince ince hesaplandığı, Carrefour benzeri, tipik bir Fransız süpermarket atmosferi yaratılan podyumda, pardon Chanel Market’te, 500 den fazla, farklı “ Coco ” etiketi ile ambalajlanmış ve sonradan hayır kurumlarına dağıtılacağı için fiyat verilmemiş 100.000 ürün kullanılmıştı.
Gelelim, Melanie Griffith, Vanessa Paradis ve Mario Testino’nu da ön sırlardan izlediği ChanelMarket’in reyonları arasında geçen bu muhteşem defilenin diğer detaylarına; Joan Smalls'un sürdüğü market arabasına binen süper model Cara Delevingne ve pop yıldızı Rihanna’nın eğlenceli tavırları defileye imzasını attı desek yeridir.
Peki bu muhteşem şovun gölgesinde kalmış koleksiyonun detayları nelerdi ?
Görünene en bariz şey, Chanel’in bir kaç ay önce Paris’te ki Haute Couture defilelerinde başlattığı “Spor Couture ” tarzının halen devam ettiği. Marka, klasik ve spor arasında gidip gelen kombinlerinde yine eğlenceli ve konforlu sneakerlari baş köşeye koymuş. Bunun yanında minik, taşlı alışveriş çantaları da gerçekten son derece sevimli.
Kalem etekli tüvit takımlar, alışılmış Chanel dokulu kumaşlar, bol ve dökümlü over size mantolar, pembe kürk ceketler, uzun gümüş tunikler ve yünlü taytlar, renkli baskılar da gri, pembe, bej, yeşil, sarı, bordo ve siyah renklerin hakim olduğu koleksiyonun diğer öne çıkan detayları.
Şimdi de defilenin uzun süre hafızalardan silinmeyecek karelerine ve Chanel’in Sonbahar-Kış 2014/15 koleksiyonunun parçalarına dilerseniz yakından bir göz atalım.

Kardashian kardeşlerin üvey kardeşi Kylie Jenner de güzelliği ile büyük beğeni topladı.