Giriş Yapan Ziyaretçi Sayısı

Thursday, September 4, 2014

GİYİM TARZIMIZA BURÇLARIN ETKİSİ.... BAŞAK BURCU.......


Tuba Edman - New York
Berrak bir gecede, şehrin ışıklarından uzakta, uçsuz bucaksız gökyüzü, adeta binlerce minik pırlantanın ışıldadığı simsiyah bir kadife gibi görünür gözümüze. Bu muhteşem manzara içindeki gök cisimleri ve onların hareketleri bir yandan Tanrı’nın yaratma gücüne hayranlığımızı aratırken diğer yandan biz farkında olalım ya da olmayalım yaşamımızı doğrudan etkiler.
İşte yaşadığımız harikulade evrendeki bu muazzam gücün insan karakteri ve yaşamındaki etkisini anlayabilmemizi Astroloji bilimi sağlar. Astroloji, dendiğinde aklımıza ilk gelen şey ise burçlardır. Aslında bu bilimin bizi ilgilendiren kısmı da burçlar ve burçların bize kazandırdığı özelliklerimizdir.
Burçlar kimliğimizin önemli bir parçasıdır. Bundan dolayı değil midir ki, yeni tanıştığımız birinin nerdeyse isminden önce burcunu öğrenmek isteyişimiz. Burçlar, karakterimizi doğrudan belirlediği gibi, iş hayatımız, kariyerimiz, eş seçimimiz, nelerden hoşlandığımız, uğurlu sayılarımız hatta giyim stilimiz ve modaya bakış açımızda da büyük ölçüde etkilidir.


Her burcun kendine has bir beden yapısı, tarzı ve karakteristik özelliği olduğu yıllar boyu yapılan derin araştırmalarla tespit edilmiştir. Kimi burçlar klasik, kimileri sportif, kimisi seksi, kimisi de çocuksu giyinmeyi sever.
Eğer sizde burcunuzun giyim tercihinizdeki etkilerini, burcunuza göre fiziksel özelliklerinizi, stilinizi, makyaj yaparken kullanmanız gereken renkleri, size yakışan parfümleri merak ediyorsanız, On iki bölümden oluşan bu yazı dizimizde burçların giyim tarzınıza etkilerini inceleyebilir ve Astro stilinizi keşfedebilirsiniz.
Ve siz beyler; hangi burcun kadınını nasıl tavlayacağınızı, onu hangi hediyelerle baştan çıkarabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
 Bu gün; yazı dizimizin ilk bölümüne “ Başak Burcu “ ile başlıyoruz......
Olumlu Özellikleri: Dostluk, Dikkat, Ustalık, Güvenilirlik, Mükemmeliyetçilik, Cana yakınlık, Temizlik, Titizlik, Düzen, Alçak gönüllülük, Giyim merakı, Hesap kafası, Esprili konuşma, Yardım severlik.
Olumsuz Özellikleri: Hastalık hastası, İşgüzar, Aceleci, Aşırı tenkitçi, Aşırı titiz, Kolay beğenmez, Geleneklere sıkı bağlı, Aşırı meraklı.
Rengi: Mavi
Temel taşları: Yeşim, Mavi safir, Zebercet 

Başak Burcu kadını ve onun moda dünyasına göz atmadan önce biraz bu burcun kadınını tanıyalım, Bir başak kadınının en dikkat çekici özelliği her an bir konuda harekete geçecekmiş gibi durması ve etkileyici zekâsıdır.
Astroloji efsaneleri, başak kadınlarının düzen yaratmak için yaratıldıklarını söyler. Sosyal yardım kuruluşları için çalışanlar arasında en çok başak burcu kadınına rastlanır. Ve bir deprem bölgesine gittiklerinde çadırları, battaniyeleri, su ve yiyeceği ayarlayan, bunları ulaşması gereken yerlere inanılmaz bir düzen içinde gönderen ve tüm sorunları olabilecek en kısa sürede çözen insanlardır başaklar. Başak kadınının en iyi yaptığı şey başkalarının hayatlarını da düzene sokmaktır denebilir.
Aslında “düzen” başakları tarif eden yegane sözcüktür. Başak kadını öylesine düzenlidir ki, gömleklerin, tişörtlerin, pantolonların, eteklerin kısacası tüm giysilerinin dolaplarında ayrı ayrı bölmesi vardır. Cinslerine göre grupladığı giysilerini abartıp renklerine göre bile ayırabilir. Genellikle renk tercihini pastel tonlardan yana yapan başaklar, kahverengi, turuncu, mavi ve turkuaz gibi renkleri de beğenerek kullanır. Çoğunlukla dolapları düz renk, fazla gösterişli olmayan sade giysilerle dolu olsa de tüm seçimleri son derece zariftir. Şıklığını yeşim taşından ve inciden yapılan aksesuarlar ve deri ürünler ile tamamlamayı seven başak kadını, seçtiği her parçanın birbiri ile uyumuna büyük dikkat gösterir. Onun için önemli olan her şey ayrıntıda gizlidir. Ve cüzdanını kontrol etmeden asla alışverişe çıkmaz.
Bu kadınların çantası çok büyük ve birçok göze sahip olmalıdır. Çünkü her şeyi yanında taşımak ister. Başaklara en uygun parfüm ise hafif çiçek kokularıdır. Özellikle yasemin, sümbül, akasya, gardenya bazlı parfümler onlar için idealdir.

Saç Modeli Önerileri:





Mükemmeliyetçilik, başak burcu kadınının doğasında vardır. Dağınıklığın hiçbir türüne dayanamayan bu kadınlar, aynı zamanda her konuda da oldukça dakiktirler. Evlerinde ve iş hayatlarında gösterdikleri titizliği saçlarına da gösteren başak kadınlarının saçları daima düzgün, bakımlı ve özenli olmalıdır. Saçlarına düzenli bir görünüm vermek için saç spreyi ve briyantinden faydalanabilirler. Saç rengi olarak hassas ve titiz olan bu burca en çok platin tonları yakışır.

  Makyaj Önerileri: 
Gerek yüz yapısı gerek ten yapısıyla her zaman bir inci tanesi gibi görünmeyi başarır başak burcu kadını! Makyaja zaman ayırmaktan çekinmez ama makyaj yaptığı halde, yapmamış gibi görünmeyi sever. Çünkü doğanın ona verdiği sadeliğe sadık olmak ister, bunun için de makyaj tonlarını her zaman onu temiz gösterecek renklerde seçer. Genelde de birbirine yakın tonlarda pastel renkleri tercih eden başaklar için uçuk pembeler, ekrular, somon renkleri, kahverengiler, yeşil, mavi ve bej tonları idealdir.
Ayrica kestane tonları, kahverengi ve toprak renkleri başak kadınının dudaklarına çok yakışacaktir.
Cilt bakımına da büyük önem veren başaklar cilt tiplerine uygun kremleri seçmeye özen gösterirler. Kullandıkları ürünün etkili olması onlar için çok önemlidir.

 Başak Kadınından Hoşlanan Erkeklere Öneriler:

Bir başak kadınını elde etmek istiyorsanız, dostluk kelimesinin çok önemli olduğunu ve ona sadece güzelliği için yanaşan bir adamdan da asla hoşlanmayacağını sakin unutmayın. Başakların sevgisini kazanmak istiyorsanız öncelikle zekânızı kullanmayı bilmeli, giyiminize dikkat etmeli ve kesinlikle temiz olmalısınız. Play boylarla ilgilenmez. Boş konuşan, feminen hareketler yapan erkeklere ise tahammülü yoktur. Zarif, dengeli, bakımlı ve şık, doğaya kültürel faaliyetlere önem veren, insan ilişkileri gelişmiş, akıllı erkekleri tercih eder.

Başak Burcu Kadınına Alınacak Armağanlar:


Sağlığına ve hijyenine düşkün başak kadınları daha çok fonksiyonel hediyelerden hoşlanır. En sevdiği hediyeler arasında parfümler ön plana çıkar. Ona hafif kokulu, şekerli, limon ve portakal esanslı parfümler alabilirsiniz. Titiz, kuralcı ve düzenli başak burcu kadını için antika eşyalar, parfüm ya da heykel de iyi bir hediye seçeneği olabilir. Yine de gayet ince zevke sahip olan bu kadın için hediye olarak şık bir bilezik, kaliteli bir gözlük ya da gösterişsiz ama pahalı bir saat en doğru tercih olacaktır.

Ünlü Başak Burcu Kadınları: