Giriş Yapan Ziyaretçi Sayısı

Sunday, September 21, 2014

Dolce & Gabbana'nın Milano’da Ki Muhteşem Defilesinde Kendall Jenner Yürekleri Hoplattı


TubaEdman -Turkisny


Londra’dan sonra Milano’da devam eden 2015 ilkbahar- Yaz koleksiyonlarının tanıtıldığı Moda Haftaları hız kesmeden devam ederken, nefeslerimizi tutarak beklediğimiz ve Kendall Jenner’in de büyüleyici güzelliği ile renk kattığı Dolce & Gabbana defilesi nihayet Pazar günü öğleden sonra gerçekleşti.
Dolce & Gabbana İlkbahar - Yaz 2015 koleksiyonu, yepyeni dikiş teknikleri, ağır işlemeli renkli nakışları, sıra dışı form ve tasarımları ile yine göz alıcı, büyüleyici ve her zamanki gibi kusursuzdu.
Modaya olan bakış açıları ve aşkları 30 yıldır değişmeyen Domenico Dolce & Stefano Gabbana yıllar sonra tekrar köklerine dönme kararı almış ve bunu bir kaç sezondur tasarımlarına yansıtarak yep yeni özgün tarzlar ortaya çıkarmışlardı.
Bu senede karakteristik özeliklerinden taviz vermeyen tasarım dâhisi ikili, ikonik kırmızı ve siyah rengin ağırlıklı olarak kullanıldığı muhteşem danteli kıyafetleri, altın kalplerle süslenmiş görkemli ayakkabı ve çantaları ile yine kraliçelere layık güzellikte bir koleksiyon hazırlamış.
Dolce & Gabbana 2015 İlkbahar - yaz modasına baktığımızda, ağırlıklı olarak 15. yüzyıl Sicilya’sından esintileri ve 200 yıl süren İspanyol işgalinin izlerini rahatlıkla görebiliriz. Geçtiğimiz aylarda sunular D&G erkek koleksiyonunu da etkisi altına alan boğa güreşi ve Flamenko havasına paralel tasarımlar bayan koleksiyonunda da varlığını fazlası ile hissettirmiş.
Muhteşem saçaklı şallar, pelerinler, cesur mini inanılmaz nakışlarla bezeli dantelli, puantiyeli elbiseler, yürekleri hoplatan kısa ve yüksek belli şortlar, beyaz gömlekler, brokar takımlar, mücevherlerle donatılmış denim pantolonlar, çingene deseni motifler, fırfır, saçak, dantel, örgü, transparan, saten ve brokar kumaşların süslediği 80 parçalık Dolce & Gabbana Koleksiyonu için söylenecek iki kelim var hayallerin ve fantezilerin üzerinde.
Ve sıra hepimizin sabırsızlıkla beklediği bu muhteşem defilenin finaline geldiğinde Dolce & Gabbana’nin , defilelerinin olmazsa olmazı haline getirdiği toplu kapanış yürüyüşünden bu defa da vaz geçmemiş olduğunu görüyoruz.
Aynı kıyafetleri giymiş modellerin bir ordu gibi podyumu istila ettiği muhteşem finalde. Ünlü marka yine kırmızıdan vaz geçmemiş. Mücevherlerle bezeli yüksek belli mini şortlar üzerine giydirdiği sade beyaz gömleklerle tüm Moda Dünyasının en önemlilerinden biri olduğunu ve kazandığı başarıyı ne denli hak ettiğini adeta bir kez daha kanıtlamış.
Tabi muhteşem finalin atlanmaması gereken en önemli detaylarından biri de beşinci sefer Dolce & Gabbana defilesine çıkan Kardashian kardeşlerin en güzeli 18 yaşındaki Kendall Jenner’in bu göz alıcı güzeller ordusun da başı çekmesi .


İlk olarak, kırmızı güller ve büyük bir kalp deseninin süslediği canlı siyah bir elbisenin tanıtımını yapan güzel model, parlak kırmızı rujlu dudakları ve gül desenli çizmeleri ile tüm defilenin en çok dikkat çeken ismi olmayı yine basarmış.
İste siz moda meraklılarına; her adımı ile renkli geçen görsel şölenden seçilmiş yüreklerimizi hoplatacak kareler.