Giriş Yapan Ziyaretçi Sayısı

Tuesday, September 23, 2014

Kendall Jenner Moda Dünyasını Sallıyor
Tuba Edman -Turkisny

Çoktan boynuz kulağı geçti haberleri ile gündeme gelen Kim Kardashian'ın 18 yaşındaki küçük kız kardeşi Kendall Jenner, dünyanın en ünlü top modelleri ile artık ayni kulvarda.

Son dönemde adını sıkça duyar olduğumuz Hollywood’un ünlü realite şov ailesi Kardashian’ların en genç üyelerinden olan Kendall Jenner, pazar günü podyumuna çıktığı Dolce & Gabbana defilesi ile bir anda tüm dünya basınının dikkatini üzerine toplamayı başardı. İtalyan makyaj sanatçısı Pat McGrath tarafından yapılan, göz kamaştırıcı makyajı ve zaten genlerinden getirdiği muhteşem güzelliği ile herkesi büyüleyen Jenner, saçlarına taktiği karanfili, çarpıcı kırmızı dudakları, şekillendirilmiş kaşları, duru teni ve kendinden emin tavırları ile “Moda Dünyasının yeni top modeli “ yakıştırmalarını bir kez daha hak ettiğini kanıtladı.
18 yaşına giren genç model Kendall Jenner, ilkbahar -Yaz 2015 koleksiyonlarının görücüye çıktığı Moda Haftalarında Dolce & Gabbana’dan önce Ports1961, Marc Jacobs, Donna Karan, Diane Von Furstenberg, Fendi,
Bottega Veneta, Tommy Hilfiger, Emilio Pucci gibi bir çok moda devinin daha defilelerine çıkmış ve kariyerinde ne denli ilerlediğini zaten herkese göstermişti.
İtalyan markası Emilio Pucci için çıktığı Milano’da ki defilede Naomi Campbell gibi moda dünyasının en iyi mankenleri ile ayni podyumu paylaşan Jenner, boyundan bağlamalı desenli elbisesi ve göz kamaştırıcı güzelliği ile yine tüm dünya medyasına haber olmuş, herkesi kendine hayran bırakmıştı.
Peki Kendall Jenner’in modellik kariyerinde ki bu hızlı yükselişin ve bir anda parlayan şöhretinin tek sebebi Kardashian kardeşlerden biri olması mi dersiniz?
Kendall Jenner’in modellik kariyerinde ailesinin şöhreti nedeniyle kolay bir başlangıç yaptığı. Hatta, Givenchy markası ile olan ilk anlaşmasını Kardashian’ın eşi Kanye West’in markanın baş tasarımcısı Ricardo Tisci ile yakın ilişkisi sayesinde kaptığı doğru olsa da, durum pek te görüldüğü gibi değil.
Aslına bakarsanız Kendall Jenner ailenin şöhretinden ve bu şöhretin onun üzerine de yapışmasından pekte memnun görünmüyor. Genç model bir yandan ablası ile anılmamak için çabalarken bir yandan da Moda Dünyasının sırf bu sebepten dolayı kendisini reddetmesi için var gücüyle çalışıyor.
Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen New York Moda Haftası'nda da podyuma çıkan Jenner onun bu kariyeri hak etmediğini düşünen diğer modellerin, içeceğinin içine sigara atmasına kadar varan, kötü davranışlarına maruz kalmış, Hatta Avustralya’nın ünlü dergisi Famous’a kapak olmuş ve “ podyum için çok şişman “ başlığı ile acımasızca eleştirilmişti.Dahasi dergi olayı iyice abartmış ve Jenner'in gayet muntazam olan bacaklarına Photoshop ile selüloit bile ilave edilmişti. Bu yüzden de bir hayli yaralanan Jenner sonrasinda bir dergiye verdiği röportajda ailesinin soyadının kariyerinde engel teşkil ettiğini söylemiş, bunu gerekçe göstererek soyadını değiştirme kararı aldığını bile açıklamıştı.
Tüm bu olanlara rağmen modellik kariyerinde gözünü daha da yukarlara diken Jenner, yalnızca soyadını değiştirmenin bu hedefe ulaşmak için yeterli olmadığını düşünmüş olacak ki, şimdi de aileye şöhret kapılarını açan ablası Kim Kardashian’dan kendisinin yer aldığı defilelere seyirci olarak bile gelmemesini istiyormuş.
Görünen o ki genç model, artık ablasının gölgesinden çıkıp kendi kanatları ile uçmaya kesinlikle kararlı. Aslında bu son çıkışları ile bunu da başardı gibi görünüyor, siz ne dersiniz?
Yakında onun hayalini kurduğu Victoria's Secret meleklerinden biri olmak da görürseniz sakin şaşırmayın.

DOLCE & GABBANA ILKBAHAR YAZ 2015
BOTTEGA VENETA ILKBAHAR YAZ 2015
PUCCI ILKBAHAR YAZ 2015
PORTS 1961 ILKBAHAR YAZ 2015
FENDI ILKBAHAR YAZ 2015
MARC JACOBS ILKBAHAR YAZ 2015
TOMMY HILFIGER ILKBAHAR YAZ 2015
 TOMMY HILFIGER ILKBAHAR YAZ 2015
DIANE VON FURSTENBERG ILKBAHAR YAZ 2015 
DONNA KARAN ILKBAHAR YAZ 2015
CHANEL  COUTURE SONBAHAR- KIS  2014
 CHANEL  SONBAHAR- KIS 2014 
MARC JACOBS SONBAHAR- KIS 2014 
GIVENCHY SONBAHAR- KIS 2014