Giriş Yapan Ziyaretçi Sayısı

Monday, January 26, 2015

2015 Kainat Güzeli Paulina Vega Seçildi... Ama Kavga Devam Ediyor...


Tuba Edman - New York
Pazar gecesi Miami kentindeki Trump National Doral da 63'üncüsü düzenlenen 2015 Miss Universe (Kainat Güzeli) yarışmasının kraliçesi Kolombiya'dan!
Bu sene Kainat Güzeli, 22 yaşındaki Kolombiyalı Paulina Vega seçildi... Vega, Kolombiya’ya 60 yıl aradan sonra bu unvanı kazandırırken 300.000 Dolarlık kraliçelik tacının da yeni sahibi oldu.
Dünyaca ünlü tenor Gaston Vega'nın torunu olan yeni Kainat Güzeli’nin 4 kız ve 3 erkek kardeşi var. Halen Javeriana Ünivesitesi'nde “iş idaresi” okuyan yeni kraliçe 8 yaşında modelliğe başlamış. Kolombiya'daki Alman lisesinden mezun olmuş ve iyi derecede Fransızca, İngilizce biliyor.
Ama 2015 Kainat Güzelliği kavgası henüz bitmedi.

88 ülkenin güzellik kraliçesi adaylarının katılımı ile geçtiğimiz 9 Ocak'ta düzenlenen "Hoş geldiniz" etkinliğiyle başlayan yarışma maratonu dün sona erse de 2015 Kainat Güzelliği kavgası henüz bitmiş değil. 2015 Kainat Güzelli'nin Jamaikalı Kaci Fennell'in hakkı olduğunu belirten sempatizanları yarışmanın ardından Twitter'da "#MissJamaicaShouldHaveWon" hastagi açtı.
Yarışma boyunca kraliçeliğin en büyük aday olarak gösterilen Fennell 1992 Kingston doğumlu. Kısacık saçları ve Halle Barry’e benzerliği ile tüm dikkatleri üzerine çeken Fennell’in kraliçelik tacını Paulina Vega kaptırmış olması ise daha uzun süre gündemi meşgul edecek gibi görünüyor.
Hindistan, İtalya, Endonezya, ABD, Venezuela, Fransa, İspanya, Filipinler, Arjantin, Ukrayna, Hollanda, Brezilya, Avustralya ve Kolombiya’nın ilk on beşe kaldığı yarışmada 2002’de dünya güzeli seçilen Azra Akın’a benzerliğiyle dikkat çeken Türk güzel 19 yaşındaki Dilan Çiçek Deniz, ise maalesef dereceye giremedi.
İşte Paulina Vega’nin ardında ikinciliği ABD'li 24 Nia sanchez, üçüncülüğü Ukraynalı güzel Diana Harkusha’nin kazandigi, Nick Jonas’ın da sahne aldığı muhteşem geceden sizin için seçtiğimiz güzel kareler...

No comments:

Post a Comment