Giriş Yapan Ziyaretçi Sayısı

Friday, January 30, 2015

Chanel'in Büyüleyici 2015 İlkbahar-Yaz Haute Couture Defilesi

​Tuba Edman - New York 

Hiç bir koşulda hızını kesmeyen Moda Dünyası bu günlerde Paris'te düzenlenen Haute Couture Moda Haftası kapsamında sergilenen Yaz 2015 özel tasarımları ile hızını daha da artırırken, muhteşem şovlar ve koleksiyonlar ile hepimizin başını döndürmeye devam ediyor.
Paris'te moda devlerin birbirleri ile kıyasıya yarıştığı şovlardan şüphesiz ki en iddialısi yine, Karl Lagerfeld’in orijinal fikirleri ile bezeli Chanel defilesi oldu.


Moda Haftası kapsamında gerçekleşen Chanel defilesinde Karl Lagerfeld, Grand Palas’ın  muhtesem kubbesi altında izleyicilerini her koltuğa yerleştirdiği içlerinde Chanel parfümler olan monokrom çanta hediyeleri ile karşıladı.
Tamamlanması 6 ay süren ve 300 adet tropik origami çiçeğin, palmiye ağacının ve muz yapraklarının oluşturulduğu sentetik bahçede gerçeklesen defilede, pembeler, portakal tonları, kırmızılar, elektrik mavileri, sarı polen renkleri, yeşiller, siyahlar ve beyazlarla süslenmiş muhteşem bir koleksiyon sergilendi.


Yüzleri şeffaf küçük peçeler ile gizlenen mankenler, kalem etekleri, dokuma saçaklı şifon elbiseleri, kısa bluzları, tül tunikleri, klasik Chanel tüvit etek-ceket takımları, siyah-beyaz monokromatik elbiseleri, işleme ve üç boyutlu çiçek detaylı giysileri ile herkesi adeta bir masal diyarına sürükler gibiydi.
Koleksiyonda asıl öne çıkan detaylar ise, düz taban çorap çizmeler, diz altı, düşük bel çan etekler, açıkta bırakılan göbekler ve devasa şapkalar ile örgü bereler oldu.

Modellere, hasır şapkaları, espadrilleriyle, bahçıvan görünümlü erkek modellerin eşlik ettiği defilenin finalinde ise, hayali bir serada dünyevi bir cennet tasvir edilirken, bir düzine insan tarafından 3000 farklı parçanın birleştirilmesi ile bir ayda oluşturulmuş masalsı bir gelinlik sahne aldı. Tamamı payet işlemeli organze ve sifon karışımı uçuk pembe gelinlik, organze çiçeklerle bezeli hacimli bir etek ile zenginleştirilmişti. Duvak yerineyse tepesi tipki bir bulut gibi  tüllerle yükseltilmiş geniş kenarlı bir şapka kullanılmıştı.

İşte moda da Karl Lagerfeld farkı :
No comments:

Post a Comment